Безкоштовна програма з цифровізації бізнесу для підприємців, які постраждали від війни


Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні надає можливість взяти участь у програмі з цифровізації для підприємців, які постраждали від війни. Мета ініціативи – допомогти українським підприємцям відновити, зберегти або масштабувати власну справу за допомогою сучасних цифрових інструментів і виходу на нові онлайн-ринки. Відібрані підприємства отримають комплексну підтримку під ключ, що включає практичне навчання, створення онлайн-магазинів та впровадження інструментів штучного інтелекту.

Подати заявку на участь можуть учасники, які відповідають таким критеріям:

  • Представники мікробізнесу до 10 співробітників, чия діяльність зазнала негативного впливу через війну;
  • Діючі мікропідприємства юридичні особи та ФОП з усіх областей України, окрім тимчасово окупованих територій;
  • Підприємства, що потребують відновлення, збереження або масштабування власної справи за допомогою цифрових інструментів.

Дедлайн: 31 липня 2026 року
Деталі за посиланням

Кредитування з грантовою компенсацією до €20 000

Агропросперіс Банк у співпраці з Європейським фондом для Південно-Східної Європи (EFSE) надає можливість отримати грант у розмірі до €20 000 на поповнення оборотного капіталу, інвестиції в релокацію, відновлення активів і трансформацію бізнесу для українських мікро-, малих та середніх підприємств. Міжнародна безповоротна фінансова допомога надається разом із цільовим кредитом від банку як його безповоротна складова. Фінансування спрямоване на подолання викликів війни, покращення ліквідності, підвищення стійкості та збереження робочих місць в умовах воєнного стану. Учасники програми можуть отримати компенсацію у розмірі до 20% від суми кредиту на інвестиційні проєкти, 10% на обігові кошти або 15% на змішані цілі, а також додаткові 5% для вразливих груп.

Подати заявку на участь можуть учасники, які відповідають таким критеріям:

  • Фермери, які обробляють до 2 000 га землі;
  • Фермери, які мають не більше 25 000 свиней, 800 дійних корів, 1 000 голів м’ясної худоби, 500 000 бройлерів, 300 000 несучок, 3 000 овець, 800 кіз, 35 000 індичок або 15 000 качок;
  • Бізнеси, які суттєво постраждали внаслідок війни;
  • Мікро-, малі та середні підприємства, що інвестують у необхідне відновлення.

Деталі за посиланням

Тренінги з посилення економічної самозарадності та розвитку підприємницьких навичок для молоді

Метою програми є посилення економічної спроможності молодих людей та їхнє активне залучення до процесів ухвалення рішень і відновлення власних громад в умовах повномасштабної війни. Протягом трьох днів інтенсивного навчання учасники та учасниці опанують основи аналізу ринку, розробки бізнес-моделі, фінансового планування й підготовки бізнес-плану, а також дізнаються про можливості адаптації бізнесу до умов воєнного часу. За результатами програми кожен матиме доопрацьовану бізнес-ідею, базовий бізнес-план, зворотний зв’язок від експертів, а також можливість отримати короткострокову менторську підтримку.

  • Подати заявку на участь можуть учасники, які відповідають таким критеріям:
  • Молоді люди віком від 18 до 35 років;
  • Особи, які проживають у цільових областях програми, а саме в Чернігівській, Сумській, Харківській, Полтавській, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях;
  • Громадяни, які мають власну бізнес-ідею або вже розвивають власну справу та готові інтенсивно працювати над її запуском чи розвитком.

Дедлайн: з 17 липня по 12 серпня 2026 року (у залежності від області)
Деталі за посиланням

Прийом заявок на отримання фінансової підтримки для малих та середніх бізнесів у межах Програми BLOOM

Програма діє у Чернігівській, Дніпропетровській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Запорізькій областях.

Участь у програмі можуть взяти офіційно зареєстровані малі та середні підприємства із соціально орієнтованою бізнес-моделлю, які планують створювати або зберігати робочі місця для ВПО та місцевого населення.

Середній розмір фінансової допомоги становить від 17 000 до 30 000 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Фінансова підтримка надається на придбання основних виробничих засобів.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Особлива увага приділятиметься сфері діяльності підприємства. Пріоритет надаватиметься бізнесам, які працюють у сферах, визначених відповідним переліком, та бізнесам з інших сфер, якщо їхня діяльність має відчутний соціальний вплив і сприяє відновленню громади.

Прийом заявок триватиме до 30 вересня 2026 року.
Деталі та реєстрація за посиланням

Прямі інвестиції до $3 млн на розвиток МСП для масштабування бізнесу

Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF) надається можливість отримати прямі інвестиції
у розмірі від $1 до $3 млн для малих та середніх підприємств України та Молдови.

Програма спрямована на підтримку бізнесів, які прагнуть масштабування, виходу на нові ринки або розширення виробництва.

Фінансування у формі акціонерного або квазікапіталу може бути використане для збільшення асортименту продукції, релокації виробничих потужностей чи інших стратегічних цілей, що сприятимуть економічному розвитку та стійкості компаній.

Подати заявку на участь можуть учасники, які відповідають таким критеріям:

  • малі та середні підприємства з річним оборотом не менше
  • $5 млн та показником EBITDA щонайменше $0,5 млн.;
  • компанії, які потребують інвестицій у розмірі $1-$3 млн для прискорення або підтримки зростання;
  • підприємства, що працюють на внутрішньому ринку або орієнтуються на експорт;
  • компанії з досвідченими командами менеджерів та ініціативними власниками, які мають чіткі плани розвитку;
  • підприємства, власники яких шукають довгострокові інвестиції та партнера для розвитку.

Умови:

  • Інвестиції надаються у формі акціонерного або квазікапіталу, залежно від потреб компанії.
  • Фінансування може бути використане для розширення асортименту, релокації виробничих потужностей, виходу на іноземні ринки тощо.

Вимоги:

  • Компанія повинна бути зареєстрована та вести діяльність в Україні або Молдові.
  • Підприємство має бути прибутковим та відповідати зазначеним фінансовим критеріям.

Детальніше за посиланням



Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.