Оплата через онлайн-банкінг не вимагає РРО – позиція ДПС.

В ДПС відповіли, чи треба застосовувати РРО при отриманні оплати за допомогою Інтернет-банкінгу, якщо фізособи покупці отримають рахунки-фактури, за якими проводять оплату. В ІПК від 14.06.2021 р. № 2381/ІПК/99-00-07-05-01-06 податківці роблять висновок, що розрахунки, проведені за рахунком-фактурою, є аналогічними тим, що здійснені за допомогою відділень банківських установ (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок чи/або онлайн-банкінгу) […]

Read more
Чи є обов’язковим застосування РРО для роздрібної торгівлі на ринках?

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1336) затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції […]

Read more
Як перейти на використання програмного РРО?

Суб’єкт господарювання сам обирає, який реєстратор він буде використовувати: традиційний апаратний чи програмний, оскільки законодавством не відміняється застосування традиційних РРО. Для переходу до застосування програмного РРО суб’єкту господарювання необхідно буде виконати такі дії: – встановити (інсталювати) на пристрій програмний РРО (комерційне рішення або безкоштовне, запропоноване ДПС); – зареєструвати програмний РРО, направивши відповідну заяву до фіскального […]

Read more
З 1 серпня впроваджуються програмні РРО

Головне управління ДПС звертає увагу, що з 1 серпня 2020 року впроваджується застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, відповідно до вимог Закону України від 20 вересня 2019 року №128-ХІ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері […]

Read more
3 01 серпня 2020 продавці підакцизних товарів у чеку РРО зобов’язані зазначати коди товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу що з 01.08.2020 року СГ, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) […]

Read more
За яких умов РРО не застосовують ФОП, що обрали загальну систему оподаткування

Фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) – «загальносистемники» у разі здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на території сіл і селищ міського типу та яким згідно із Законом України від 15 лютого 1995 року № 56/95-ВР «Про статус гірських населених пунктів в Україні» зі змінами та доповненнями надано статус гірських, мають […]

Read more