logosaiteТак історично склалося що у м. Комсомольську (м. Горішні Плавні) трикотажне виробництво існувало ще з радянських часів, коли у місті працювала трикотажна фабрика. Потужне підприємство виробляло трикотажну продукцію, значна кількість працівників проживали у м. Комсомольську. Цей персонал мав відповідну підготовку та професійні навички, дехто пройшов стажування за кордоном. Тому коли на початку дев’яностих років централізоване виробництво було припинено, трикотажне обладнання викупили приватні підприємці, що й дозволило продовжити випуск трикотажної продукції, але вже силами невеликих підприємств.

Історія трикотажного виробництва у місті має свої зльоти та падіння, але значним ударом для виробників трикотажу з 2014 року стали проблеми в реалізації власної продукцію у країни колишнього СРСР, а це були основні країни-імпортери трикотажу. Внутрішній ринок витіснявся дешевим трикотажем з Китаю, а виробники трикотажу здебільшого не мали доступу до української сировини, тому були залежні від коливань світового ринку полотна.

Зовнішні ринки були орієнтовані перш на все на внутрішню продукцію, тендерні процедури були розписані з урахуванням внутрішніх інтересів, терміни виконання замовлення та значні об’єми не давали можливості малим та середнім виробникам трикотажу брати участь у подібних пропозиціях. Тому ідея об’єднання зусиль малого та середнього підприємництва виникла декілька років тому. В часи зменшення внутрішнього ринку об’єднання невеликих підприємств з виробництва трикотажних виробів задля виводу продукції на зовнішні ринки було важливим кроком.

Спілка малих та середніх експортерів була задумана як добровільне громадське об’єднання, створене для здійснення та захисту прав виробників власної продукції підприємств, фізичних осіб – підприємців, сферою діяльності яких є виробництво товарів та послуг з метою їх реалізації на зовнішніх ринках. Всі члени спілки мають рівні права та обов’язки, створюючи єдиний потужний виробничий потенціал. Також дуже важливими завданнями Спілки є пошук потенційних ринків збуту, проведення інформаційних кампаній для поширення продукції, участь у різноманітних заходах, спрямованих на пошук потенційних клієнтів. Зокрема реалізовуються заходи з пошуку та аналізу інформації щодо тендерних пропозицій на пошив одягу та інших видів продукції, створений навчально-виробничий центр для диверсифікації діяльності швейних підприємств міста шляхом перепрофілювання виробництва та перекваліфікації персоналу.

Спілка малих та середніх експортерів створена на засадах добровільності, самоврядності. Метою діяльності Спілки є підтримка розвитку та підвищення ефективності діяльності малих та середніх підприємств, сприяння у накопиченні закордонних зв’язків із потенційними клієнтами, створення позитивного бізнес-профілю, допомога в участі у міжнародних тендерах та контрактах, а також, підтримка у розвитку бізнес – інфраструктури та проектного фінансування, захисту майнових, господарських та інших інтересів.

Загалом виробнича потужність Спілки у галузі виробництва трикотажної продукції ( на кінець 2018 року) нараховує близько 800 робочих місць, більше тисячі одиниць виробничого обладнання. Це команда професіоналів, які мають великий досвід та є фахівцями своєї справи. Значна кількість власників присвятили трикотажному виробництву більшу частину свого життя. Продукція цих виробництв визнана в багатьох країнах, товар має відповідні сертифікати якості.

previous arrow
next arrow
Slider