Єдиноподатники 1 та 2 групи обов’язково сплачують Єдиний податок (ЄП) та Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) кожного поточного місяця.

За наявності працівників (2 група)-податки та збори утримані та нараховані на доходи фізичних осіб.

Єдиний податок (ЄП)

Розмір ЄП встановлюється:

  • Для 1 групи – з 1 до 10 % від мінімального прожиткового мінімуму;
  • Для 2 групи – з 2 до 20% від мінімальної заробітної плати.

Розмір ставок ЄП може регулюватися місцевими радами.

http://www.asme.com.ua/pravova-dopomoga/

Так у Горішніх Плавнях, ставки ЄП зменшено, Рішеням міської ради від 21 лютого 2017 року.

Платити Єдиний податок (ЄП) слід щомісяця, останній день сплати — 20-е число поточного місяця, тобто за травень маєте сплатити податок до 20 травня включно, за червень — до 20 червня тощо.

Але для проведення і зарахування платежів рекомендуємо сплачувати ЄП до 19 числа поточного місяця.

Якщо не платите ЄП або сплатили пізніше, ніж треба, податкова нарахує штраф — 50% місячного платежу (п. 122.1 ПКУ).

На час дії карантину ЄП не відміняли та сплачувати його потрібно. Але у разі несвоєчасної чи неповної сплати ЄП у період з 01 березня 2020 по 31 травня 2020 року штрафні санкції згідно вимог ст. 126 ПКУ не застосовуються.

http://www.asme.com.ua/pravova-dopomoga/

Тобто, у разі погашення податкового зобов’язання протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафні санкції не застосовуються.

Податківці стежать за платежами і надсилають боржникам повідомлення-рішення із сумою, яку слід сплатити, — це сам податок, штраф і пеня. Пеня нараховується з першого робочого дня, що настає за останнім днем ​​граничного строку сплати ЄП (пп. 129.1.1 ПКУ).

Платити ЄП треба, навіть якщо не отримуєте доходу

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)

Мінімальний платіж із ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати. У 2020 році це — 1039,06 грн на місяць. Цю суму зобов’язані сплачувати всі підприємці.

ЄСВ треба платити, навіть якщо ви не ведете діяльності, не отримуєте доходу, перебуваєте на тривалому лікарняному чи в декреті.

Можуть не платити ЄСВ лише підприємці — пенсіонери за віком і ФОП з інвалідністю.

Внесок нараховується щомісячно, обов’язково потрібно сплатити суму ЄСВ включно до 19-го числа поточного місяця.

Як оштрафують, якщо прострочили сплату чи зовсім не платили ЄСВ. Треба буде сплатити борг із внеску: штраф — 20% від суми боргу та пеню — 0,1% суми недоплати ЄСВ за кожен день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 ЗУ «Про ЄСВ»).

http://www.asme.com.ua/pravova-dopomoga/

На час карантину ФОПи фактично звільняються від нарахування та сплати ЄСВ – з 1 до 31 березня, і з 1 до 30 квітня 2020 року та з 1 травня до 31 травня 2020.

Так, за березень,квітень та травень не сплачують ЄСВ за себе фізичні особи-підприємці на усіх системах оподаткування, самозайняті особи та члени фермерських господарств.

Строк незастосування штрафів щодо несвоєчасної чи неповної сплати ЄСВ або несвоєчасного подання звітності з ЄСВ буде діяти до 31 травня.  

Подача звітності

Раз на рік ФОП на 2-й групі подають за себе:

  1. Декларацію з ЄП за 2020 рік слід подати до 01 березня 2021. Заповнюєте розділ II, де показуєте сплачений єдиний податок і підприємницький дохід за рік.
  2. Звіт з ЄСВ за формою Д5 до 10 лютого. У ньому звітуєте, скільки заплатили ЄСВ за рік.

Є наймані працівники або працюєте з фізособами за договорами ЦПХ — треба подавати звітність:

  1. Податковий розрахунок 1ДФ подаєте тільки за квартали, в яких виплачували дохід фізособам і підприємцям. Строк подання — протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу.
  2. Звіт з ЄСВ за формою Д4 подають щомісяця до 19-го числа. Вказують дохід, виплачений працівникам і фізособам-контрагентам, і сплачений із цього доходу ЄСВ.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *